Online medzigeneračné diskusie na aktuálne témy, aj takto by sme mohli jednoducho definovať projekt, ktorý sme ešte prednedávnom odštartovali. Keď nás oslovili dve organizácie AIESEC Slovakia a Open HR Forum students, nečakali sme, že spoznáme širokú sieť nových kontaktov, vytvoríme akčný organizačný tím a ešte sa aj niečo priučíme.

Síce sme tri rozdielne organizácie, no okrem projektu Mosty kariérnych príležitostí nás spájajú mnohé ciele a aj vízia posúvať mladých ľudí napred. Aby ste aj vy zistili, aké je ich vízia a čo robia naše dve blízke organizácie, pripravili sme spolu stručný ‘elevator pitch’, z ktorého ich veľmi rýchlo spoznáte

V článku sa dozvieš:

  • Čo je hlavným cieľom organizácií Open HR Forum – Students, I AMbitious a AIESEC

  • Aký dopad majú naše organizácie

  • Ako sa môžeš stať súčasťou našich organizácií

OPEN HR FORUM

Open HR Forum – Students je študentská platforma, ktorá vznikla pod materskou komunitou slovenských HR nadšencov z celého sveta. Ich primárnym cieľom je prepájanie skúsených HR profesionálov s aktívnymi študentmi a zapájanie ich do reálnych otázok z praxe.

Keďže členovia Open HR Forum sú  sami  študentmi, uvedomujú  si  aká dôležitá je znalosť aktuálnych trendov na pracovnom trhu, tak isto ako aj na samotnom mieste budúceho zamestnania. Ak si hovoríte, že ani jedno vám nie je jasné, vtedy nastupuje Open HR Forum. Či už ide o pomoc orientovať sa na pracovnom trhu, cez náhľady do vnútorných procesov firiem, až po vytváranie priestoru, kde sa študenti a profesionáli môžu otvorene porozprávať a snažiť sa získať vzájomné pochopenie, sú tu pre vás. Ochotní odkryť vám príležitosti a to úplne zadarmo.

AIESEC

Hlavným cieľom AIESEC je podpora študentov a nedávnych absolventov vysokých škôl, ktorí majú záujem rozvíjať svoje líderské a manažérske zručnosti prostredníctvom zahraničných stáží. AIESEC sa snaží poskytnúť mladým ľuďom alternatívny spôsob pozerania na svet okolo nich, skúmaním cudzích krajín a interakciou s rôznymi kultúrami a národmi. Globálny program stáží je navrhnutý tak, aby umožnil študentom a nedávnym absolventom vyraziť do zahraničia a zažiť profesionálny svet. AIESEC stáže sa zameriavajú aj na ciele trvalo udržateľného rozvoja (OSN), čím prispievajú k tomu, aby sa svet stal lepším miestom na život. Dĺžka stáží je rôzna, od 6 do 72 týždňov, takže si vyberie naozaj každý. Rovnako tak typ a cieľ stáže si môžeš vybrať, podľa toho či chceš skôr pomôcť krajine, vylepšiť si CV  alebo sa posunúť na svojej profesijnej ceste.  A ak nie si práve cestovateľský typ, tak členovia tejto organizácie ťa  radi privítajú ako člena na ktorejkoľvek z ich pobočiek. Či už túžiš vyraziť za hranice, spoznať nových ľudí, načerpať skúsenosti, získať líderské zručnosti alebo si zlepšiť jazyk, AIESEC je pre teba tou správnou voľbou.

I AMbitious

Ak ste sa dostali an tento web skrz zdieľaný článok, možno ešte nepoznáte I AMbitious. Hlavnou aktivitou I AMbitious je program neformálneho vzdelávania pre aktívnych stredoškolákov v regiónoch, ktorý vznikol z túžby prepájať proaktívnych študentov s inšpiratívnymi profesionálmi, ktorí im predávajú svoje osobné aj kariérne vedomosti a skúsenosti. Program sa skladá zo zo siedmich nosných častí, ktorými sú mentoringový program, workshopy, diskusie, projekt s krajským mestom, projekty s firmami, dobrovoľnícke aktivity a vlastný projekt každého študenta/-ky

 Kvôli efektivite práce so stredoškolákmi sa zameriavame na ich rozvoj v jednotlivých krajoch a nie celoplošne pre celé Slovensko.  Momentálne fungujú dve plne aktívne pobočky v Trenčianskom a Trnavskom kraji,  kde mimo programu organizujeme aj verejné podujatia a podujatia pre komunitu I AMbitious. Súčasne I AMbitious stojí spolu s ďalšími organizáciami za tvorbou online platformy GROWNi, ktorá prináša príležitosti online od inšpiratívnych a etických organizácií, firiem či verejného sektora naprieč celým Slovenskom.