I AMbitious Academy

Tak neleň a nakopni sa vpred v Trenčianskom kraji, Trnavskom i Košickom kraji! Profesionálni lektori, inšpiratívni mentori, zaujímavé firmy a organizácie prídu priamo za tebou.

Prečo by si sa mal prihlásiť?

 • Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu nás ocenilo ako jeden z troch najlepších programov neformálneho vzdelávania na Slovensku

 • Denník N zaradil program I AMbitious ako jeden z 13-tich aktivít, pre ktoré sa oplatí zostať na Slovensku.

Ako vyzerá ročný program I AMbitious?

Časté otázky

Prihlásiť do programu sa môžes na našom webe. Nový ročník sa otvára vždy na jar.

Prihlás sa tu

Hľadáme študentov, ktorí sa chcú rozvíjať, pracovať na sebe, získavať skúsenosti a zistiť čomu sa chcú v budúcnosti venovať. Na vysvedčenie a známky neprihliadame. 

Ak ešte nie sme v tom tvojom kraji a nevadí ti dochádzať do krajského mesta raz týždenne, určite sa prihlás. Spoznáš aspoň lepšie iné mesto. Medzitým sa my budeme snažiť sa postupne dostať do všetkých krajov na Slovensku :)

Jedenkrát do týždňa väčšinou v piatok poobede. Všetky informácie o jednotlivých aktivitách však vždy uvidíš dostatočne vopred cez I AMbitious aplikáciu, cez ktorú sa na aktivity prihlasuješ. Počas roka môžeš vymeškať 5 aktivít. Nemusíš sa však báť, I AMbitious Academy je program neformálneho vzdelávania a preto chceme, aby si vždy s nami komunikoval keď máš nejaký problém a nemôžeš prísť. 

Program trvá celý kalendárny rok od konca augusta až do septembra, kedy si na Záverečnom ceremoniáli prevezmeš svoj certifikát a oficiálne sa staneš absolventom či absolventkou programu.

 • Aktivita každý týždeň – 2-3 hodiny
 • Práca na projektoch v praxi
 • Stretnutia s mentorom či mentorkou

Celkovo priemerne 4-5 hodín týždenne. Je to však na tebe: Koľko do toho dáš, toľko z toho dostaneš. :)

Nie, program je pre stredoškolákov, takže prihlásiť sa môžeš ak teraz končíš základnú školu (to znamená, že pri nástupe do programu už budeš na strednej) alebo si prvák, druhák, tretiak či štvrták v prípade 5-ročných stredných škôl (a teda budeš pri nástupe do programu stále na strednej). Zároveň ak si už plnoletý, nie je to žiaden problém.

Program stojí 20 eur mesačne. V cene je zahrnutých 30+ workshopov s profesionálnymi lektormi, mentoringový program podľa tvojich preferencií, 4 projekty v praxi a sebarozvojový camp.

Nechceme, aby bariéra pre vstup do I AMbitious bola práve finančná. Keďže podporujeme práve ambicióznych študentov v regiónoch, stojí nám za to, vynaložiť viac úsilia a zabezpečiť, aby si práve ty mohol byť u nás! Sme nezisková organizácia a príjmy z tvojho členského pokrývajú 20% nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený z grantov a sponzorských darov partnerov. Na tvoje ročné štúdium potrebujeme nájsť 750 EUR. Ty však zaplatíš len 20% a taktiež máš možnosť získať štipendium, o ktoré si požiadaš hneď na začiatku programu. Členský poplatok sa hradí len po dobu 10-tich mesiacov.

Samozrejme, I AMbitious Academy je skvelé miesto na zoznámenie sa s rovesníkmi z iných škôl a krajov, s inšpiratívnymi mentormi, lektormi či mladými profesionálmi. :)

Offline, v regionálnych coworkingoch (coworkingy sú zdieľané kancelárske priestory) či na školách pokiaľ nám to dovoľuje epidemiologická či iná situácia. Online sa program presunie v prípade zhoršenej epidemiologickej situácie. 

V prípade zhoršenej epidemiologickej situácie presunieme celý program online.

Nevyžadujeme no, odporúčame – v prípade offline meetingov budeme postupovať podľa nariadeni v zmysle epidemiologického semafora v danom kraji. 

Ide o 4 typy projektov:

 1. Projekt s mestom a krajom:
  V rámci projektu v praxi s mestom a krajom budeš s tímom z I AMbitious pracovať na konkrétnom zadaní.
 2. Projekt v praxi s firmou:
  V tomto projekte sa naučíš ako funguje súkromný sektor. Získaš zadanie projektu od konkrétnej firmy, na ktorom budeš s tímom pracovať, a tým pomôžeš zlepšiť daný proces vo firme.
 3. Projekt s neziskovým sektorom:
  Pre rozvoj svojho charakteru sa zapájaš aj do dobrovoľníckeho projektu, ktorý si vytváraš so svojím tímom za pomoci koordinátorov. Získaš tak iný pohľad, zistíš ako funguje neziskový sektor a zbúraš svoje predsudky.
 4. Vlastný projekt:
  Dobrovoľnou, poslednou časťou je práca vlastnom projekte, s ktorým ti okrem workshopov, pomôže práve tvoj mentor. Vlastný projekt má inovovať, zlepšovať, meniť okolie a najmä posunúť ťa vpred. Uvidíš, že po roku v I AMbitious budeš pokračovať v práci na tom, čo ťa najviac baví a čo si ty sám vytvoril.

Je povinné sa zúčastniť všetkých projektov, okrem 4. vlastného projektu, ktorý je dobrovoľný. V rámci prvých troch ide o rôzne projekty a do ktorého konkrétneho projektu sa zapojíš si vieš vybrať na základe svojich záujmov.

Prosím, povedz nám o tvojich potrebách a budeme sa ti snažiť vyjsť maximálne v ústrety, keďže inklúzia je jedna z našich základných hodnôt.

Počítač je určite nápomocný, hlavne pre komunikáciu s nami. Vlasniť ho však nepotrebuješ, stačí sa občas pripojiť, napríklad aj zo školy.

Získanie stáže nie je zaručené, no môže byť výsledkom spolupráce s firmami, hlavne ak boli spokojní s tvojou prácou.

Áno, to je štvrtá, dobrovoľná časť programu. Viac sa o ňom dočítaš v otázke 13.

Aktivity sú naplánované tak, aby si nemusel – väčšina aktivít je v piatok poobede. Ak by náhodou došlo k zmene programu a musel by si, poskytneme Ti samozrejme  ospravedlnenku.

I AMbitious Academy prebieha v slovenčine.

I AMbitious Academy je výberový program, ale zároveň nie je elitársky. To znamená, že hoci nemôžeme prijať každého kvôli limitovanému počtu prijatých študentov, ku ktorým chceme mať individuálny vzťah, neznamená to, že do programu prijímame len ľudí, ktorí si prešli mnoho aktivitami a chcú zachrániť svet. Nie! I AMbitious Academy je pre každého, kto chce na sebe pracovať, rozvíjať sa, získať prax, byť v komunite aktívnych ľudí a organizácií.

Výberový proces sa skladá z troch kôl:

 • Prvé výberové kolo: Prihláška tu
 • Druhé výberové kolo: Individuálny online pohovor, kde sa ťa pýtame otázky na prihlášku, tvoju motiváciu, skúsenosti z iných aktivít, či očakávania od programu. Zároveň ti priblížíme ako by tvoj rok v I AMbitious Academy mohol vyzerať.
 • Tretie kolo: Assessment Center – online praktický pohovor, na ktorom si vyskúšaš profesionálne tímové zadanie, na ktorom budeš pracovať v tíme s ďalšími  uchádzačmi do programu. 

Celý výberový proces je navrhnutý odborníkmi z praxe zo súkromného sektora a vzdelávacích organizácií. Výsledky ti vždy oznamujeme e-mailom a po poslednom, treťom kole aj telefonicky. 

Ak ťa náhodou nepríjmeme, nebuď smutný/á a skús to o rok, prípadne využi a zapoj sa do iných príležitostí, ktoré ti ponúkame my či iné organizácie :) 

Samozrejme, ak budeš stále spĺňať podmienky uvedené v otázke 7. Budeme sa tešiť!

Nie – máme absolventov z rôznych typov stredných škôl – gymnázií (štvor či osemročných), bilingválnych gymnázií, obchodných akadémií či iných.

Aktivity programu

1. Workshopy

Aby si sa čo najviac rozvíjal samého seba a bol pripravený na projekty v praxi a následne aj na tie vlastné, naši profesionálni lektori ťa teoreticky naučia,“ako na to”. Absolvuješ workshopy kritického myslenia, radikálnej otvorenosti, prezentačných zručností, time managementu, práce v tíme, typológie osobnosti, marketingu, dizajnovania vlastnej budúcnosti a mnoho ďalšieho.

2. Projekt s mestom a krajom

Chceš zmeniť niektoré veci vo verejnom sektore, no nevieš ako a najmä kto by ti mohol pomôcť? Vďaka projektu v praxi s mestom a krajom budeš s tímom z I AMbitious pracovať na konkrétnom zadaní.

3. Projekt v praxi s firmou

V tomto projekte sa naučíš ako funguje súkromný sektor. Získaš zadanie projektu od konkrétnej firmy, na ktorom budueš s tímom pracovať, a tým pomôžeš zlepšiť daný proces vo firme. Tvoje nápady sú pre firmu naozaj prínosné!

4. Projekt s neziskovým sektorom

Pre rozvoj svojho charakteru sa zapájaš aj do dobrovoľníckeho projektu, ktorý si vytváraš so svojím tímom za pomoci koordinátorov. Získaš tak iný pohľad, zistíš ako funguje neziskový sektor a zbúraš svoje predsudky.

5. Mentoringový program

Mentor je profesionál v konkrétnej oblasti, ktorej sa chceš venovať. Okrem toho ti pomáha rozvíjať  schopnosti, zistovať čo chceš študovať, čomu sa chceš v budúcnosti venovať a tvoriť zaujímavé projekty ako je aj tvoj vlastný projekt.

6. Diskusie

Úspešní a inšpiratívni ľudia zo Slovenska ti budú hovoriť o svojich profesijných príbehoch od ich začiatkov až po plány do budúcna. Môžeš s nimi diskutovať a motivovať samého seba v tom, že keď naozaj chceš, všetko je možné.

7. Debaty

Baví ťa viac rozmýšľať? Vďaka samoštúdiu pri debatách sa učíš o geopolitických, ekonomických a spoločenských témach. Naučíš sa tak lepšie analyzovať fakty, argumentovať, kriticky myslieť a pozrieť sa na danú problematiku z inej perspektívy.

8. Camp I AMbitious

Už na začiatku programu ťa nakopneme na trojdňovom, sebarozvojom campe, kde poriadne spoznáš svojich spolužiakov v programe, I AMbitious tím či sa stretneš po prvýkrát so svojím mentorom či mentorkou. Budú to 3 dni, na ktoré naozaj nezabudneš.

9. Vlastný projekt

Výstupom celého programu je práca na tvojom vlastnom projekte, s ktorým ti okrem workshopov, pomôže práve tvoj mentor. Vlastný projekt má inovovať, zlepšovať, meniť okolie a najmä posunúť ťa vpred. Uvidíš, že po roku v I AMbitious budeš pokračovať v práci na tom, čo ťa najviac baví a čo si ty sám vytvoril.

Chceš zistiť o I AMbitious viac od našich študentov?

Zanechaj nám svoj e-mail a naši študenti ťa budú kontaktovať a pomôžu ti predstaviť I AMbitious bližšie. Taktiež ťa budeme pozývať na naše otvorené workshopy či diskusie, kde sa môžeš dozvedieť viac o tom, ako by vyzeral tvoj rok v I AMbitious. Tešíme sa na teba!

I AMbitious si môže dovoliť každý

Nechceme aby bariéra pre vstup do I AMbitious bola práve finančná. Keďže podporujeme práve ambicióznych študentov v regiónoch, stojí nám za to, vynaložiť viac úsilia a zabezpečiť, aby si práve ty, mohol byť u nás! Sme nezisková organizácia a príjmy z tvojho členského pokrývajú 20% nákladov na organizovanie aktivít programu. Zvyšok je platený z grantov a sponzorských darov partnerov. Na tvoje ročné štúdium potrebujeme nájsť 1000 EUR. Ty však zaplatíš len 20% a taktiež máš možnosť získať štipendium, o ktoré si požiadaš hneď na začiatku programu. Členský poplatok sa hradí len po dobu 10-tich mesiacov.

Cena programu

20mesiac

Čo je zahrnuté v cene?

 • 30+ workshopov s profesionálnymi lektormi

 • Mentoringový program, podľa tvojich preferencií

 • 4 Projekty v praxi

 • Sebarozvojový camp

Tešíme sa na teba. Klikni na button a vyplň prihlášku.